Inne dokumenty (wzory oświadczeń majatkowych, ...)

Skargi i wnioski 06-10-2015

SPOSOBY WNIESIENIA

    skargi i wnioski mogą być wnoszone pisemnie za pomocą poczty elektronicznej, telefaksu, dalekopisu lub telegraficznie;
    mogą być wnoszone również ustnie do protokołu,
    w razie zgłoszenia skargi lub wniosku ustnie, przyjmujący zgłoszenie sporządza protokół, który podpisują wnoszący skargę lub wniosek i przyjmujący zgłoszenie; w protokole zamieszcza się datę przyjęcia skargi lub wniosku, imię, nazwisko (nazwę) i adres zgłaszającego oraz zwięzły opis treści sprawy.
 

Osobiście:
Biuro Obsługi Interesanta Urzędu
ul. Mickiewicza 1, 56-500 Syców,

Godziny przyjęć:
Pon.,środa,czwartek,piątek: 7.30-15.30
Wtorek: 8.30-16.30


Pocztą:
Urząd Miasta i Gminy
ul. Mickiewicza 1, 56-500 Syców,

Drogą elektroniczną:
e-mail: sekretariat@sycow.pl
elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /eo4iy2u03l/skrytka
http://www.epuap.gov.pl/

SPOSOBY ROZPATRYWANIA

    W zakresie zadań wykonywanych przez wydziały przyjmowanie interesantów w sprawach skarg i wniosków odbywa się w tych wydziałach każdego dnia, w godzinach pracy.
    Koordynowanie rozpatrywania skarg i wniosków należy do Wydziału Organizacyjnego i Kadr.
    W przypadkach, gdy do rozpatrzenia i załatwienia skargi lub wniosku właściwa jest inna jednostka organizacyjna, podporządkowana lub nie podporządkowana Burmistrzowi, Wydział taką sprawę przekazuje właściwej jednostce (organowi).
    Skargi i wnioski pisemne lub telegraficzne Kancelaria Ogólna przekazuje właściwym wydziałom, jeżeli dotyczą zakresu działania tych wydziałów. W pozostałych przypadkach Wydziałowi ustala właściwych adresatów.
 

TERMINY ROZPATRZENIA

    Skargi i wnioski rozpatrywane są bez zbędnej zwłoki, nie później niż w ciągu miesiąca.
       W razie niemożności załatwienia skargi lub wniosku w wyżej określonym terminie, wnioskodawca jest powiadamiany o czynnościach podjętych w celu rozpatrzenia skargi lub wniosku oraz o przewidywanym terminie załatwienia.
    Zawiadomienie o sposobie załatwienia skargi (wniosku) zawiera wskazanie, w jaki sposób skarga (wniosek) została załatwiona oraz podpis z podaniem imienia, nazwiska i stanowiska służbowego osoby upoważnionej do załatwienia.; zawiadomienie o odmownym załatwieniu skargi (wniosku) powinno zawierać ponadto uzasadnienie faktyczne i prawne.

 
PODSTAWA PRAWNA:

    Art. 229 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego   (t. j. Dz. U. z 2013 r., poz. 267 ze zm.),
    Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 8 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków (Dz. U. Nr 5, poz. 46),
  

UWAGI:

    Przedmiotem skargi może być w szczególności zaniedbanie lub nienależyte wykonywanie zadań przez właściwe organy albo przez ich pracowników, naruszenie praworządności lub interesów skarżących, a także przewlekłe lub biurokratyczne załatwianie spraw.
    Przedmiotem wniosku mogą być w szczególności sprawy ulepszenia organizacji, wzmocnienia praworządności, usprawnienia pracy i zapobiegania nadużyciom, ochrony, lepszego zaspokajania potrzeb ludności.

Autor:
Data utworzenia: 06-10-2015 9:14:04