Uchwały rady Miejskiej z 2005 r.

URM XLII/246/05 w sprawie zasad wynagradzania nauczycieli na terenie miasta i gimny Syców.

Uchwała Nr XLII/246/05

Rady Miejskiej w Sycowie

z dnia 28 grudnia 2005 r.


w sprawie zasad wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w oświatowych jednostkach organizacyjnych na terenie miasta i gminy Syców, regulaminów określających wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania nauczycielom dodatków za wysługę lat, motywacyjnych, funkcyjnych , za warunki pracy , za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw oraz zasad przyznawania dodatku mieszkaniowego


Działając na podstawie art. 18 ust.2, pkt. 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 ze zmianami ), w związku z art. 30 ust.6 i 6 a , art. 54 ust. 7 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r – Karta Nauczyciela ( tekst jednolity Dz. U. z 2003 roku

Nr 118, poz. 1112 ze zmianami) oraz Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 stycznia 2005 r. w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli , ogólnych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagrodzenia za pracę w dniu wolnym od pracy (Dz. U. Nr 22, poz. 181 ) Rada Miejska po uzgodnieniu ze związkami zawodowymi zrzeszającymi nauczycieli uchwala :

Regulamin wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w oświatowych jednostkach organizacyjnych na

terenie miasta i gminy Syców na 2006 rok


Rozdział I

Postanowienia ogólne


§ 1


Uchwała dotyczy nauczycieli zatrudnionych w oświatowych jednostkach organizacyjnych działających na podstawie ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty ( tekst jed. Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 ze zmianami ) na terenie Miasta i Gminy Syców


§ 2


Ilekroć w uchwale mowa o:

1 .,,Karcie nauczyciela” - rozumie się przez to ustawę z dnia 26 stycznia 1982 r - Karta Nauczyciela ( tekst jedn. Dz. U. z 2003 r. Nr 118, poz. 1112 ze zmianami )

2. ,,rozporządzeniu”- rozumie się przez to rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 stycznia 2005 r. w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli , ogólnych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagrodzenia za pracę w dniu wolnym od pracy (Dz. U. Nr 22, poz. 181).

3. ,,Średnim wynagrodzeniu nauczyciela stażysty” - rozumie się przez to średnie wynagrodzenie nauczyciela stażysty określone w art. 30 ust. 3 Karty Nauczyciela .

4. ,,Szkole” - należy przez to rozumieć także przedszkole.


§ 3


Wprowadza się regulamin określający wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania nauczycielom następujących dodatków płacowych :

  • za wysługę lat ,

  • motywacyjnego

  • funkcyjnego

  • za warunki pracy

  • za godziny ponadwymiarowe i zastępstw doraźnych

  • dodatku mieszkaniowego

w brzmieniu określonym niniejszą uchwałą.


§ 4


Minimalne stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli przyjmuje się na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 stycznia 2005 r. w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli , ogólnych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagrodzenia za pracę w dniu wolnym od pracy (Dz. U. Nr 22, poz. 181).


Rozdział II

Dodatek za wysługę lat


§ 5


1. Przy ustalaniu prawa do dodatku za wysługę lat stosuje się zasady i normy wymienione w § 7 rozporządzenia oraz w art.33 ust. 1 ustawy Karta Nauczyciela.

2. Nauczycielom zatrudnionym w niepełnym wymiarze godzin przysługuje dodatek za wysługę proporcjonalnie do wymiaru wynagrodzenia.

3. Dodatek za wysługę lat przysługuje nauczycielowi w pełnej wysokości, także za okres urlopu dla poratowania zdrowia oraz za dni , za które otrzymuje wynagrodzenie , chyba , że przepis szczególny stanowi inaczej. Dodatek ten przysługuje również za dni nieobecności w pracy z powodu niezdolności do pracy wskutek choroby, bądź konieczności osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem lub chorym członkiem rodziny , za który wypłacany jest zasiłek z ubezpieczenia chorobowego.

4. Potwierdzenie nabycia prawa do dodatku za wysługę oraz wysokość tego dodatku , określa

a / nauczycielowi - dyrektor szkoły

b/ dyrektorowi szkoły - Burmistrz.

Rozdział III


Dodatek motywacyjny


§ 6


1. Wysokość środków przeznaczonych na dodatek motywacyjny dla nauczycieli wynosi 5% średniego wynagrodzenia nauczyciela stażysty pomnożony przez sumę etatów zatwierdzonych w arkuszach organizacyjnych danej szkoły na rok szkolny, pomniejszony o etaty dyrektorów .

2. W szkołach, w których przewidziane jest stanowisko wicedyrektora wysokość środków na dodatki motywacyjne powiększa się o 10 % średniego wynagrodzenia nauczyciela stażysty ze środków własnych gminy .

3. Wysokość dodatków motywacyjnych dla dyrektorów wynosi do 25 % średniego wynagrodzenia nauczyciela stażysty.

4. Wysokość dodatków motywacyjnych dla wicedyrektorów wynosi do 20 % średniego wynagrodzenia nauczyciela stażysty.

5. Fundusz dodatków motywacyjnych dla dyrektorów, tworzy się w wysokości 17,5 % średniego wynagrodzenia nauczyciela stażysty ,pomnożony przez ilość stanowisk dyrektorów w szkołach,

ze środków własnych gminy.


§ 7


1. Nauczycielowi może być przyznany dodatek motywacyjny w wysokości nie przekraczającej 20 % średniego wynagrodzenia nauczyciela stażysty.

2. Dodatek motywacyjny nauczycielowi i wicedyrektorom przyznaje dyrektor szkoły w granicach przyznanych szkole środków, na podstawie regulaminu wewnętrznego uzgodnionego z zakładowymi organizacjami związków zawodowych działających na terenie szkół .

3. Dodatek motywacyjny dyrektorowi ustala Burmistrz Miasta i Gminy Syców po uprzednim zaopiniowaniu przez zakładowe organizacje związkowe działające w szkole na podstawie kryteriów zawartych w tabeli nr 1.

4. Dodatek motywacyjny przyznawany jest na okres do 6 miesięcy.

5. Przyznany dodatek motywacyjny jest proporcjonalnie pomniejszany za czas nieobecności z powodu choroby lub sprawowania opieki nad dzieckiem lub chorym członkiem rodziny , za który wypłacany jest zasiłek z ubezpieczenia społecznego .

6. Nieprzyznanie dodatku motywacyjnego nie ma charakteru roszczeniowego .

7. Decyzję o przyznaniu określonej stawki dodatku motywacyjnego nauczyciel lub dyrektor otrzymuje w formie pisemnej .

8. Przy ustalaniu dodatków motywacyjnych poddaje się ocenie miniony okres, z uwzględnieniem kryteriów i zastosowaniem skali punktowej podanych w poniższej tabeli .

TABELA NR 1


Kryteria ustalania dodatku motywacyjnego dla dyrektorów


LP



Kryterium



Liczba punktów

możliwa do uzyskania dla dyrektora



1.

A.

Szczególne osiągnięcia dydaktyczne ,wychowawcze i opiekuńcze

Doprowadzenie ucznia (uczniów) do sukcesów naukowych, sportowych, artystycznych w skali międzyszkolnej

( konkursy ,zawody sportowe)

za udział w imprezie gminnej-za udział w imprezie powiatowej

za udział w imprezie wojewódzkiej

za udział w imprezie ogólnopolskiej





Od 0-4,0

B.

Uzyskiwanie wysokich wyników dydaktycznych w szkole,

( w klasie) ustalonych na podstawie badań wystandaryzowanymi narzędziami pomiaru dydaktycznego.

Badanie losów absolwentów


Od 0- 4,0

2.

A.

Jakość świadczonej pracy

Celowe i oszczędne wydatkowanie środków finansowych szkoły

( przestrzeganie ustawy finansów publicznych) w tym zapewnienie średniej gwarantowanej płacy minimalnej nauczycielom w poszczególnych stopniach awansu zawodowego oraz racjonalne gospodarowanie godzinami ponadwymiarowymi.




Od 0-4,0

B.

Racjonalne zarządzanie nieruchomością i majątkiem szkolnym

(prawidłowość zawieranych umów, właściwe i kompletne prowadzenie dokumentacji obiektu, ewidencja majątku )



Od 0-2,0

C.


Dbałość o stan techniczny i estetykę obiektów szkolnych

( BHP, przeglądy stanu technicznego obiektu) , bezpieczeństwo uczniów, dzieci.


Od 0-1,0

D.

Przestrzeganie dyscypliny pracy.


Od 0-2,0

3.


A.

Zaangażowanie w przygotowanie i realizację zajęć i czynności wynikających z zadań statutowych szkoły

-właściwe zgodne z potrzebami szkoły kierowanie doskonaleniem i dokształcaniem nauczycieli, racjonalne prowadzenie polityki kadrowej

- wprowadzenie innowacyjnych metod nauczania

-systematyczne doskonalenie zawodowe ,




Od 0-2,0

B.

Umiejętność pozyskiwania rodziców i środowiska lokalnego do współpracy ze szkołą.

- organizowanie imprez szkolnych i środowiskowych

- współpraca z rodzicami,




Od 0-2,0

C.





Tworzenie systemu monitorowania i motywowania nauczycieli i innych pracowników szkoły , prawidłowe, racjonalne i zgodne z prawem dysponowanie funduszem motywacyjnym.


Od 0-2,0

4A

Udział w tworzeniu dokumentów związanych z podnoszeniem jakości pracy szkoły .

Od 0-2,0


Razem


Od 0 – 25,0


  1. Podstawą przyznania dodatku motywacyjnego dla dyrektora, jest suma punktów uzyskanych wg kryteriów określonych w tabeli, a warunkiem uzyskanie minimum 10 punktów w szkołach podstawowych i gimnazjum oraz 5 punktów w przedszkolach.

  1. Wartość kwotową jednego punktu ustala się , dzieląc kwotę środków przewidzianych w budżecie gminy na wypłatę miesięcznych dodatków motywacyjnych dla dyrektorów, przez sumę punktów uzyskanych przez tych wszystkich dyrektorów szkół , którzy spełniają warunek określony w pkt. 10.

12. Kwotę dodatków motywacyjnych zaokrągla się do pełnych złotych w ten sposób, że kwotę do 0,49 zł. pomija się , a kwotę co najmniej 0,50 zł. zaokrągla się do pełnego złotego.



Rozdział IV


Dodatek funkcyjny


§ 8


  1. Nauczycielom , którym powierzono stanowisko dyrektora lub wicedyrektora szkoły bądź inne stanowisko kierownicze przewidziane w statucie , przysługuje dodatek funkcyjny w wysokości określonej w tabeli nr 2. z zastrzeżeniem pkt. 4.

2. Wysokość dodatku funkcyjnego dla dyrektorów ustala Burmistrz Miasta i Gminy w uzgodnieniu z organizacjami związkowymi działającymi na terenie miasta i gminy Syców w granicach stawek określonych tabelą uwzględniając między innymi:

- wielkość szkoły ,

- ilość uczniów w przeliczeniu na oddziały,

- liczbę godzin w szkole

- liczbę nauczycieli w stosunku do których sprawowany jest nadzór pedagogiczny ,

- liczbę nadzorowanych pracowników obsługi,

- liczbę nadzorowanych obiektów,

- funkcjonowanie klas specjalnych i zespołów edukacyjno-terapeutycznych

3. Wysokość dodatku funkcyjnego dla wicedyrektorów , innych stanowisk kierowniczych jak również dla osób wymienionych w § 9 ustala dyrektor szkoły.

4. Dodatki funkcyjne nie przysługują :

a/ w okresie urlopu dla poratowania zdrowia ,

b/ w czasie nieusprawiedliwionej nieobecności w pracy,

c/w okresie za który nie przysługuje wynagrodzenie zasadnicze.


§ 9


1. Dodatek funkcyjny przysługuje również nauczycielom , z tytułu wykonywania zadań:

a/ wychowawstwa klasy - w wysokości 3,0 %,

b/ opiekuna stażu - w wysokości 3,0 %,

c/ doradcy metodycznego - w wysokości do 10 ,0%,

d/ nauczyciela konsultanta - w wysokości do 15 ,0% ,

e/ wychowawstwa w przedszkolu i oddziale zerowym 3,0 %,

- średniego wynagrodzenia nauczyciela stażysty.

2. Dodatek funkcyjny ,o którym mowa w § 9 pkt.1 lit.b przysługuje za każdego nauczyciela powierzonego opiece.

3. Kwotę dodatków funkcyjnych zaokrągla się do pełnych złotych w ten sposób, że kwotę do 0,49 zł. pomija się , a kwotę co najmniej 0,50 zł. zaokrągla się do pełnego złotego.

§ 10


  1. Nauczyciel, któremu powierzono stanowisko kierownicze na czas określony, traci prawo do dodatku funkcyjnego z upływem tego okresu , a w razie wcześniejszego odwołania , z końcem miesiąca, w którym nastąpiło odwołanie: jeśli odwołanie nastąpiło pierwszego dnia miesiąca ,od tego dnia.

  2. Dodatek funkcyjny związany jest ze stanowiskiem, wykonywaniem zadań wychowawcy klasy lub opiekuna stażu, przysługuje również osobie, której powierzono odpowiednie obowiązki w zastępstwie innej osoby, jeśli jej nieobecność w pracy przekracza 2 miesiące.

  3. Dodatek funkcyjny jest proporcjonalnie pomniejszany za czas nieobecności z powodu choroby lub sprawowania opieki nad dzieckiem lub chorym członkiem rodziny , za który wypłacany jest zasiłek z ubezpieczenia społecznego.

 

TABELA NR 2


Lp

Stanowisko

Miesięcznie % średniego wynagrodzenia

nauczyciela stażysty

1.


Dyrektor gimnazjum

35 - 100

2.

Wicedyrektor gimnazjum


30 - 70

3.

Dyrektor szkoły podstawowej liczącej do 12 oddziałów


20 - 60

4.

Dyrektor szkoły podstawowej liczącej powyżej 12 oddziałów

30 - 70

5.

Wicedyrektorzy szkół powyżej 12 oddziałów


20 - 40

6.

Dyrektor przedszkola


20 - 40


Rozdział V

Dodatek za warunki pracy

§ 11

  1. Ustala się kategorie dodatku za warunki pracy w następujących wysokościach:

a/ I kategoria - 15 % stawki osobistego zaszeregowania nauczyciela – obejmująca wykonywanie pracy w warunkach trudnych , określonych w § 8 rozporządzenia z wyjątkiem pkt.10.

b/ II kategoria - 20 % stawki osobistego zaszeregowania nauczyciela –obejmująca wykonywanie pracy w warunkach uciążliwych ,określonych w § 9 rozporządzenia .

2/ Nauczycielom prowadzącym zajęcia dydaktyczne i wychowawcze w klasach łączonych szkoły podstawowej i gimnazjum przysługuje dodatek w wysokości 10 % stawki osobistego zaszeregowania od każdej godziny przepracowanej w takich warunkach.

3. Dodatek za warunki pracy ,o których mowa w ust. 1 i 2 dla nauczyciela ustala dyrektor szkoły , a dla dyrektora Burmistrz.

§ 12


1. Dodatek za warunki pracy nie przysługuje w okresie nieusprawiedliwionej nieobecności w pracy , w okresach za które nie przysługuje wynagrodzenie zasadnicze, od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nauczyciel zaprzestał wykonywania pracy.

2. Dodatek za warunki jest proporcjonalnie pomniejszany za czas nieobecności z powodu choroby lub sprawowania opieki nad dzieckiem lub chorym członkiem rodziny , za który wypłacany jest zasiłek z ubezpieczenia społecznego.

3 Dodatek przysługuje w całości , jeżeli nauczyciel realizuje w warunkach trudnych lub uciążliwych obowiązujący go wymiar zajęć oraz w przypadku , gdy nauczyciel , któremu powierzono stanowisko kierownicze, realizuje w tych warunkach obowiązujący go wymiar zajęć.

4. W przypadku gdy, nauczyciel realizuje w warunkach trudnych i uciążliwych niepełny wymiar godzin, to dodatek ten przysługuje w wysokości proporcjonalnie do przepracowanych godzin.

5. Dodatek za warunki pracy przysługuje w okresie faktycznego wykonywania pracy, z którą dodatek jest związany oraz w okresie nie wykonywania pracy, za który przysługuje wynagrodzenie liczone jak za okres urlopu wypoczynkowego.

Rozdział VI


Wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe i zastępstw doraźnych


§ 13


1. Wynagrodzenie za jedną godzinę ponadwymiarową ustala się dzieląc stawkę wynagrodzenia zasadniczego ( łącznie z dodatkami za warunki pracy, jeżeli praca odbywa się w takich warunkach) przez miesięczną liczbę godzin obowiązkowego wymiaru zajęć ustalonego dla zajęć dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych realizowanych w ramach godzin ponadwymiarowych nauczyciela.

2. Wynagrodzenie za jedną godzinę doraźnego zastępstwa przydzielonego nauczycielowi, ustala się w sposób określony w ust.1.

3. Miesięczną liczbę godzin obowiązkowego wymiaru zajęć nauczyciela uzyskuje się mnożąc tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin przez 4,16 z zaokrągleniem do pełnych godzin w ten sposób, że czas zajęć do 0,5 godziny pomija się , a co najmniej 0,5 godziny liczy się za pełną godzinę.


§ 14


W przypadku gdy nauczycielowi nie można zapewnić zatrudnienia w pełnym wymiarze godzin w przeliczeniu na jeden wymiar godzin tygodniowo , a jest możliwość zatrudnienia go w dwóch i więcej wymiarach godzinowych , to dla ustalenia wartości pełnego etatu przyjąć należy sumę godzin obliczoną  odpowiednio dla poszczególnych wymiarów. Każda godzina ponad to wyliczenie będzie godziną  ponadwymiarową, płatną z wymiaru korzystniejszego dla nauczyciela.


§ 15


1. Wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe przydzielone w planie organizacyjnym nie przysługuje za dni w których nauczyciel nie realizuje zajęć z powodu przerw przewidzianych przepisami o organizacji roku szkolnego , rozpoczynania lub kończenia zajęć w roku szkolnym w środku tygodnia, za dni usprawiedliwionej nieobecności w pracy.

Godziny ponadwymiarowe przypadające w dniach , w których nauczyciel nie mógł ich realizować z przyczyn

leżących po stronie pracodawcy, w szczególności :

a/ zawieszeniem zajęć z powodu epidemii lub mrozów,

b/ wyjazdem uczniów na wycieczki, zielone szkoły lub imprezy,

c/ rekolekcjami

d/ chorobą dziecka nauczanego indywidualnie , trwającą do jednego tygodnia,

e/ udziałem nauczyciela w konferencji metodycznej

- traktuje się jak godziny faktycznie zrealizowane ( odbyte)

3. .Nauczycielom , którzy w dniu wolnym od pracy realizują planowe i odpowiednio udokumentowane zorganizowane zajęcia dydaktyczne, wychowawcze lub opiekuńcze przysługuje odrębne wynagrodzenie określone w § 10 rozporządzenia .

4. Za opiekę nad uczniami w czasie dowozów dzieci do lub ze szkoły , nauczycielowi- opiekunowi przysługuje wynagrodzenie w wysokości stawki godzinowej przewidzianej dla wychowawcy świetlicy.



Rozdział VII


Dodatek mieszkaniowy


§ 16


  1. Nauczycielom zatrudnionym zgodnie z art. 54 ust. 1 i 3 ustawy Karta Nauczyciela , w szkołach na terenie wiejskim przysługuje nauczycielski dodatek mieszkaniowy .

2. Nauczycielski dodatek mieszkaniowy przysługuje nauczycielom zatrudnionym w wymiarze nie niższym niż połowa tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin określonego w art. 42. ust. 3 ustawy Karta Nauczyciela .

3. Nauczycielski dodatek mieszkaniowy przysługuje od pierwszego dnia miesiąca nastepującego po miesiącu w którym nauczyciel złożył wniosek o jego przyznanie .

4. Nauczycielowi dodatek przyznaje dyrektor szkoły , a dyrektorowi Burmistrz.

5. Nauczycielowi przysługuje dodatek w wysokości:

a/ dla jednej osoby - 6 %

b/ dla dwóch osób w rodzinie - 8 %

c/ dla trzech i więcej osób - 10 %

-miesięcznej stawki najniższego wynagrodzenia za pracę pracowników , ustalonego przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej – dla jednej osoby.

6. Kwoty przypadającego dodatku zaokrągla się w ten sposób, że kwotę do 0,49 zł. pomija się , a kwotę co najmniej 0,50 zł. zaokrągla się do pełnego złotego .

7. Do osób o których mowa w pkt. 5 zalicza się nauczyciela oraz wspólnie z nim zamieszkujące dzieci do lat 20 , jeżeli nie mają własnych źródeł dochodów.

8. Nauczycielowi i jego współmałżonkowi , będącemu także nauczycielem, stale z nim zamieszkującym przysługuje tylko jeden dodatek w wysokości określonej w punkcie 5 . Małżonkowie wspólnie określają pracodawcę , który będzie im wypłacał ten dodatek.

  1. Dodatek przysługuje nauczycielowi niezależnie od tytułu prawnego do zajmowanego przez niego lokalu mieszkalnego.

10. Dodatek mieszkaniowy wypłaca się z dołu.


§ 17


1. Dodatek przysługuje w okresie wykonywania pracy , a także w okresach:

a/ nie świadczenia pracy, za które przysługuje wynagrodzenie,

b/ korzystania z urlopu wychowawczego przewidzianego w odrębnych przepisach,

c/ pobierania zasiłku z ubezpieczenia społecznego,

d/ odbywania zasadniczej służby wojskowej, przeszkolenia wojskowego, okresowej służby wojskowej:

w przypadku jednak , gdy z nauczycielem powołanym do służby zawarta była umowa o pracę na czas określony, dodatek wypłaca się nie dłużej niż do końca okresu , na który umowa ta była zawarta .

2. Nauczyciel , któremu dodatek jest wypłacany, obowiązany jest zawiadomić niezwłocznie pracodawcę o okolicznościach powodujących utratę prawa do zasiłku.


Rozdział VIII


Postanowienia końcowe


§ 18


Traci moc uchwała Nr XXXI/186/05 Rady Miejskiej w Sycowie z dnia 27 stycznia 2005 r. sprawie zasad wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w oświatowych jednostkach organizacyjnych na terenie miasta i gminy Syców , regulaminów określających wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania nauczycielom dodatków za wysługę lat, motywacyjnych, funkcyjnych , za warunki pracy ,za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw oraz zasad przyznawania dodatku mieszkaniowego



§ 19


Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta i Gminy Syców .



§ 20


Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od daty ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego z mocą obowiązującą od dnia 1 stycznia do 31 grudnia 2006 r.

Przewodniczący Rady Miejskiej


Kazimierz Cichoń


 

Uzasadnienie do uchwały Nr XLII/246/05 Rady Miejskiej w Sycowie z dnia 28 grudnia 2005 r. w sprawie zasad wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w oświatowych jednostkach organizacyjnych na terenie miasta i gminy Syców, regulaminów określających wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania nauczycielom dodatków za wysługę lat, motywacyjnych, funkcyjnych , za warunki pracy , za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw oraz zasad przyznawania dodatku mieszkaniowego



Zgodnie z art. 18 ust. 2 pkt. 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym ( Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 ze zmianami) w związku z art. 30 ust. 6 i 6a ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela ( Dz. U. z 2003 r. Nr 118, poz. 1112 ze zmianami ) Rada Miejska określa w regulaminie wynagradzania nauczycieli, przyjmowanym corocznie i obowiązującym w okresie od dnia 1 stycznia do dnia 31 grudnia , wysokość poszczególnych składników wynagrodzenia wymienionych w art. 30 ust. 6 pkt. 1- 4, proponuje się jak w sentencji uchwały.


Powyższe regulaminy uzgodnione są z przedstawicielami organizacji związkowych działających na terenie przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjum Miasta i Gminy Syców.




































 

 

Autor: